PATCH
Webová stránka značky: PATCHZnačku Patch založil v roce 2016 James Dutton. Impulsem k tomu byli jeho dva synové - jeden měl alergii na náplasti a druhý nesnášel, když se mu na pokožku nanášel jakýkoliv antiseptický nebo hojivý přípravek. Po prozkoumání konvenčních náplastí James zjistil, že se v jejich složení skrývá celá řada chemikálií, které rozhodně nejsou vhodné nejen pro alergiky, ale i běžný uživatel by se jim měl vyhnout. Rozhodl se vymyslet přírodní hypoalergenní náplasti, které by nejen chránily poranění, ale zároveň pomáhaly urychlovat jejich regeneraci, takže by odpadla potřeba nanášet další hojivé přípravky.
Konvenčním náplastem se raději vyhněte...
Hlavním problémem u běžně dostupných náplastí je jejich prakticky nezjistitelné složení. Zkuste si pogooglit složení náplastí, které máte právě doma v lékárničce nebo se mrkněte na krabičku. Nejspíš najdete, že se náplasti skládají z polštářku, který je z upravené bavlny a dalších přírodních i upravených vláken. Ve většině případů je tato bavlna bělená chlorem, podobně jako je tomu u vložek, tamponů a dalších hygienických potřeb.
Samotná náplast pak může být z PVC, PE či PU, anebo látková. V případě plastu je sice víceméně voděodolná, ale zase nedovolí zranění dýchat a zpomaluje se přirozený proces hojení. V případě látkové náplasti je zase ten stejný problém s chemickým bělením chlorem. Lepidlo, kterým náplasti drží na pokožce, jsou pak obvykle buď na bázi latexu nebo akrylátu. Obě látky mohou způsobovat alergické reakce. Do některých typů lepidel se navíc stále ještě přimíchávají živočišné složky, náplasti pak nejsou vhodné pro vegany a někdy ani pro vegetariány.
Co pak nevidíme a prakticky nezjistíme je, že polštářek náplasti nebo samotná náplast mohou být kromě toxických bělidel napuštěny dalšími látkami, jako jsou parabeny, thimerosal a další. Chcete se dozvědět více, přečtěte si článek o Patch.
Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem